ZABIEGI » ION DETOX

 

Aparat Ion Detox  jest uznanym i szeroko rozpowszechnionym urządzeniem w USA. Koncepcja detoksykacji jonowej wg. Dr J.Owena polega na stworzeniu za pomocą prądu elektrycznego o odpowiednim natężeniu i wody, zewnętrznych warunków do lepszej wymiany molekuł. W każdym organizmie wymiana molekuł następuje przez błonę komórkową. Komórki zdrowego człowieka powinny mieć ujemny potencjał w przedziale od 70 do 90 miliwoltów. Na tym poziomie przyswajanie składników pokarmowych oraz wydalanie toksyn jest optymalne. Ujemny potencjał obciążonej lub uszkodzonej komórki może odbiegać znacznie od normy i wówczas zarówno przyswajanie składników pokarmowych jak i wydzielanie toksyn jest zaburzone. Taka sytuacja może nastąpić gwałtownie, w wyniku choroby lub powstawać stopniowo – jako rezultat niewłaściwego sposobu odżywiania, stresującego trybu życia i wpływu zanieczyszczonego środowiska.

 

Urządzenie do Ion Detox wytwarza prąd zmienny, który powoduje jonizację wody. Stopy zostają zanurzone w wodzie i poprzez pory – ok. 2000 na każdej stopie jony z wody przedostają się do organizmu, następuje delikatny ruch ładunków w naszym organizmie, doprowadzając w krótkim czasie zachwiany potencjał komórkowy do właściwego poziomu. Pobudzone w ten sposób komórki zaczynają prawidłowo „pracować” co przekłada się na natychmiastowe intensywne wydzielanie toksyn i innych szkodliwych substancji do krwi. Substancje te są następnie przenoszone i wydalane poprzez pory stóp do wody.

 

                               

 

Prawidłowo pracujący organizm pobiera równocześnie z wody zdecydowanie lepiej niezbędne substancje i mikroelementy. W aparacie zastosowane są ściśle określone parametry techniczne przepływu prądu, umożliwiające odpowiednie stymulowanie błony komórkowej. Mikrokomputer czuwa nad bezpieczeństwem zabiegu, aby był dostosowany do indywidualnych możliwości detoksykacji każdego organizmu. Pojedynczy zabieg trwa 30 minut, zaleca się natomiast przyjęcie co najmniej czternastu zabiegów. Podczas zabiegu wydalane są z organizmu pewne ilości nieorganicznych odpadów i zbędnych produktów postaci naładowanych elektrycznie molekuł. Jednak większość złogów, toksyn i metali ciężkich jest wydalana jakiś czas po odbyciu zabiegu poprzez drogi fizjologiczne – układ moczowy, wątrobę i układ pokarmowo-wydalniczy, jak również przez skórę.

 

                        

 

Ponieważ działanie detoksykacji jonowej polega na stworzeniu warunków do przywrócenia prawidłowego potencjału energetycznego komórek organizmu, odtruwanie organizmu nie jest jedyną korzyścią wynoszoną z zabiegów. Badania przeprowadzone w laboratorium potwierdziły, że urządzenie Ion Detox ma zdolność przywracania do równowagi czynnika pH krwi. Ma to istotne znaczenie przy odkwaszaniu organizmu. Zakwaszenie podwyższa zdolność organizmu do absorbowania wolnych rodników, które według najnowszych badań światowych są odpowiedzialne za uszkadzanie łańcucha DNA, co może być powodem pewnych dysfunkcji naszego organizmu.

 

Seria zabiegów:

 

- usuwa fosforany, azotany, amoniak, metale ciężkie
- wspomaga pracę nerek
- oczyszcza wątrobę
- przywraca równowagę czynnika ph krwi, co ma istotne znaczenie przy usuwaniu zakwaszenia organizmu

- pobudza komórki do wydalania toksyn i złogów
- podnosi odporność organizmu
- wspomaga leczenie wielu przewlekłych chorób
- pomaga w leczeniu stanów zapalnych, zaburzeń przemiany materii i stanów zmęczenia
- łagodzi dolegliwości bólowe w chorobach reumatycznych i altretyzmie
- daje efekty kosmetyczne, skóra staję się delikatniejsza, aksamitna i jędrna a przebarwienia znikają
- jest pomocna w trakcie stosowania diet odchudzających

 

Przeciwwskazania do zabiegów Ion Detox:

 

- epilepsja
- rozrusznik serca lub urządzenie nerwostymulujące
- pompa insuliny
- inne elektroniczne implanty w ciele
- przeszczepy organów wewnętrznych
- ciąża
- dzieci do 8 roku życia

 

 

Przed i po zabiegu należy pić duże ilości niegazowanej wody.

Podczas zabiegu zaleca się także wyłączenie telefonu komórkowego i zdjęcie biżuterii.

Ciekawym zjawiskiem powstającym podczas zabiegu Ion Detoks jest zmiana koloru wody, która może być cennym zródłem informacji na temat oczyszczania się odpowiednich organów.

 

Informujemy, iż urządzenie Ion Detox nie jest urządzeniem medycznym w rozumieniu art. 2 pkt. 38 ustawy z dnia 20 maja 2010 r.o wyrobach medycznych.